Самоврядування

Хто з депутатів повторно балотується до Сумської міської ради?

Експерти “Центру суспільних досліджень” з’ясували, хто з чинних депутатів Сумської міської ради повторно змагається за довіру сумчан. Активісти дослідили, хто з місцевих обранців прозвітував за свою роботу перед виборцями і хто змінив партійну приналежність. 

Вісім чинних депутатів не беруть участь у виборчій кампанії. Із фракції  ВО “Батьківщина” не балотуються Віталій Бурбика, В’ячеслав Калініченко, Володимир Никоненко та Микола Саченко.  

Ігор Змисля, Дмитро Наталуха, В’ячеслав Степченко, які були обрані від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, теж не йдуть на вибори. Також не планує бути в міській раді Андрій Крамченков, який у 2015 році очолював список партії “За Україну!”. 

Жоден з цих депутатів не оприлюднив свого звіту про депутатську діяльність за 2019 рік на сайті Сумської міської ради. 

За списком “Європейської Солідарності” повторно балотуються  Расул Галаєв, Дмитро Лантушенко, Оксана Малюк, Віталій Мельник, Дмитро Хандурін. Серед них лише Оксана Малюк оприлюднила на сайті Сумської міської ради звіт про діяльність за 2019 рік.

У серпні місцеві осередки партій “За Україну!”, Народного Руху України та “Демократичної Сокири” заявили про об’єднання з “Європейською Солідарністю” для спільної участі у виборах. Тому представники фракції “За Україну!” Володимир Чепік, Ірина Губська та Євген Косяненко балотуються за списком “Європейської Солідарності”. Всі троє оприлюднили звіти про депутатську діяльність за 2019 рік. 

Вікторія Гробова, яка у 2015 році була обрана за списками “БПП “Солідарність”, цього разу балотується від ВО “Батьківщина”.  Звіт про її депутатську діяльність оприлюднено на міському сайті.

У повному складі за списками своїх партій на повторний термін балотуються представники фракцій ВО “Свобода” та “Опозиційний платформа – За життя”. Всі члени фракції “ОПЗЖ” – Геннадій Гризодуб, Віталій Жиленко, Ігор Перепека та Юрій Перепека – оприлюднили свої звіти на сайті міської ради. З фракції ВО “Свобода” свій звіт за попередній рік роботи оприлюднила лише Юлія Левченко, а от звіти Дмитра Амосова та Сергія Татарченка відсутні. 

Повторно за довіру сумчан змагаються члени фракції ВО “Батьківщина”. З них лише Оксана Кубрак, Анатолій Сагач та Віталій Шилов оприлюднили свої звіти за попередній рік. Звіти за 2019 рік Андрія Баранова, Бориса Богодушка, Ігора Кушніра, Олега Левченка, Світлани Липової, Євгенія Скоробагатського та Володимира Шилова на сайті міської ради відсутні. 

Ольга Фірсова, яка була обрана від ВО “Батьківщина”, йде за списком партії “Пропозиція”. Її звіт також відсутній.

За списком “Європейської солідарності” балотується колишній член фракції “Батьківщина” Валерій Заїка, який оприлюднив свій звіт про депутатську діяльність у попередньому році. 

Місцева організація партії “Самопоміч”, яка у 2015 році отримала 4 мандати, цього разу не бере участі у виборах. Члени фракції “Самопоміч” Денис Бутенко та Олександр Зименко балотуються за списками ВО “Батьківщина”, а Олександр Іванов та Ірина Рибальченко – за списками партії “За Майбутнє”. Жоден з членів фракції “Самопоміч” не подав звіт за 2019 рік для оприлюднення на сайті міської ради. 

Всього за мандати депутатів Сумської міської ради змагаються 543 кандидати з 14 партій. Вже 25 жовтня склад ради буде оновлений, а виборці  своїми голосами дадуть оцінку чинним депутатам.