Самоврядування

Як знайти депутатів Сумської міської ради у Facebook?

Карантинні обмеження навчили нас більше використовувати онлайн-технології для комунікації як альтернативу особистим зустрічам. Не стало винятком і спілкування депутатів Сумської міської ради зі своїми виборцями. 

Раніше Центр суспільних досліджень в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» описував, як комунікують з виборцями фракції Сумської міської ради у міжвиборчий період. Сьогодні ми детальніше опишемо доступність до спілкування кожного з депутатів. 

На сайті ради розміщені профілі місцевих обранців, де наведена біографічна довідка, посилання на графік прийому громадян, а також відомості для зв’язку. Зокрема вказані електронні скриньки та номери телефонів. Цікаво, що згідно з наведеною інформацією, Владислав Куц та Єфрем Лазарев вказують одну партійну скриньку на двох – sumy.sluganarodu@gmail.com, а Сергій Дмитренко використовує схожу – sluganarodu.sumy@gmail.com. Контактний номер телефону зазначений у всіх депутатів, окрім Вадима Акперова, Рустама Галаєва, Ірини Купрейчик та Владислава Куца.

Однак найбільш зручним способом комунікації сьогодні лишаються соціальні мережі. Хоча більшість депутатів міської ради має особисті сторінки у Facebook, на сайті ради розміщені посилання лише на особисті профілі Олександра Зименка, Дмитра Лантушенка, Олега Левченка, Дмитра Хандуріна, Володимира Чепіка.

В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» ми знайшли сторінки 38 обранців і оприлюднюємо їх для виборців міста Суми. 
Вісім депутатів мають як особисту, так і публічну сторінку:
Вадим Акперов – особиста сторінка та публічна сторінка
Расул Галаєв – особиста та публічна сторінка (не оновлюється з 2020 року). 
Ігор Кальченко – особиста та публічна сторінка.
Дмитро Лантушенко – особиста та публічна сторінка.
Марина Нагорна – особиста та  публічна сторінка.
Ігор Перепека – особиста та публічна сторінка
Володимир Чепік – особиста та публічна сторінка
Олександр Соколов – особиста та публічна сторінка (не оновлюється з 2020 року). 
Євген Косяненко має лише публічну сторінку

Також наводимо посилання на особисті сторінки у Facebook інших депутатів:
Андрій БарановІнна БосенкоДмитро ВасюнінОлександр ВегераРустам ГалаевГеннадій ГризодубГробова ВікторіяІрина ГубськаОлександр ДжарішнеловСергій ДмитренкоВалентина ДомінасОлена ДяговецьІрина ДяденкоВіталій ЖиленкоМаксим ЗеленськийОлександр ЗіменкоЄвген ЗюзьСвітлана ЛиповаОлександр КисільАртем КобзарОлександр КорольовОксана КубракІрина КупрейчикВладислав КуцЄфрем ЛазаревОлег ЛевченкоІгор ПерепекаОлег РєзнікАнатолій СагачДмитро ХандурінВолодимир Шилов.

Не вдалося знайти профілі у Facebook Юрія Жиленка, Костянтина Тихенка, Юрія Перепеки. Відзначимо, що Світлана Липова в Facebook має нікнейм «Светлана Иванова». Це ускладнює можливість виборців комунікувати зі своїм обранцем через соціальну мережу. Записи Світлани Липової доступні лише для друзів. Зазвичай вона поширює інформацію про діяльність міського голови м. Суми. 

Переважна більшість депутатів в описі профілю вказують про свій статус депутата або Сумську міську раду як місце роботи. Зазвичай вони поширюють новини політичної сили, до якої належать, інформацію про свою діяльність та оприлюднюють позицію з тих чи інших питань міста. 
Наведемо кілька прикладів.

Олександр Вегера, який також є директором КП «Шляхрембуд», регулярно інформує жителів міста про проведення ремонтних робіт доріг. 

Вадим Акперов та Ігор Перепека звертаються до сумчан з відеоблогами, де висловлюють свою позицію про поточні події в країні та місті. 

Максим Зеленський публікує звіти про візити до навчальних закладів міста.Олександр Кисіль звітує про свою роботу зі зверненнями громадян та допомогу у вирішенні проблем жителів округу.Депутати з фракції «Слуга народу» оприлюднюють підсумки кожної із сесій міської ради.На жаль, на сторінках депутатів за останній місяць не зафіксовано ані анонсів про прийом громадян, ані звітів про їх проведення. 

Присутність депутатів у соціальній мережі Instagram є значно меншою. Зазвичай  акаунти мають приватний характер. Свої профілі як політики ведуть Вадим Акперов та Максим Зеленський.Ігор Перепека, Володимир Чепік, Оксана Кубрак в Instagram переважно публікують новини, які не пов’язані з депутатською діяльністю.Рекомендуємо Сумській міській раді доповнити інформацію в профілях кожного з депутатів посиланням на офіційні сторінки у Facebook. А місцевим обранцям використовувати соціальну мережу не лише для висловлення політичних позицій, а й для інформування виборців про те, як і коли можна потрапити на особистий прийом. 


Слідкуйте за оновленнями: 
На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».