Аналітика

На світ насувається нова економічна криза і її наслідки передбачити складно

Найближчим часом у світі може виникнути нова глобальна економічна криза, але українці недостатньо готові до її викликів та наслідків.

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України Артур Запорожець.

Експерт не виключив виникнення глобальної економічної кризи найближчим часом. На його думку, про це свідчать як теоретичні глобальні макроекономічні цикли, за якими наближається момент перезавантаження світової економіки, так і практичні тенденції, зокрема, призупинення зростання ключових фондових індексів S&P 500 на рівні 3000 пунктів і NASDAQ на рівні 8000 пунктів. Останній фактор, за його словами, може стати найбільшою причиною поглиблення кризових явищ.

«Більшість експертів сьогодні говорять про стагнацію зростання світової економіки. Це може найближчим часом спровокувати різкий відтік капіталів з ринків, і як наслідок – зупинку значної кількості підприємств, що потягне за собою скорочення штату, зниження заробітних плат і т.п. Одним словом – глобальну економічну кризу»

Артур Запорожець

Експерт також зазначив, що сьогодні людство достатньо підготовлене до потенційної глобальної кризи, але скоріше в інформаційному, ніж у практичному аспекті.

«У переважної більшості українців (99,5% від зальної кількості населення) повністю відсутні як теоретичні знання, так і практичні навички зі створення, зберігання і накопичення власних заощаджень. Така ситуація схожа з оголошенням наближення величезного метеориту до Землі – усі знають, що він летить, але ніхто не знає, що робити. Однак в інших країнах ситуація інакша. На відміну від України, там великий капітал вміє зберігати свої заощадження. У цих країнах також говорять про кризу та її швидкий прихід, хоча це нетипово, адже вона зазвичай вдаряє зненацька. Тому ситуація є двоякою – 50/50»

Артур Запорожець

Артур Запорожець також не виключив, що нову глобальну кризу може спровокувати торговельна війна між США та Китаєм. Однак від переконаний, що «лише історія дасть точні кількісні показники впливу цього конфлікту на світову рецесію».

Водночас експерт зазначив, що чітких сценаріїв які б прогнозовано і з високою вірогідністю змогли б пом’якшити вплив світової рецесії, не існує в принципі.

«Глобальна економіка – це надзвичайно великий і складний «організм», і в ньому практично неможливо врахувати бажання та можливості кожного «органу» – капіталів, груп впливу і т.п. Тому, скоріш за все, на нас чекають нові тренди і тенденції в бізнесі й промисловості. Зокрема, упродовж останнього року суттєво зріс екологічний тренд. Після перезавантаження економіки, держави мають бути готові зустріти ці тренди і максимально ефективно імплементувати їх на своїй території. Це дозволить зробити швидкий ривок на старті та не «пасти задніх» у глобальній економічній гонці, яка, здається, ніколи не закінчиться»

Артур Запорожець

Багато економічних експертів переконані, що у 2020-му році може статися глобальна фінансово-економічна криза. Про її наближення свідчать найнадійніші індикатори – прибутковість американських облігацій та грошовий ринок. Якщо криза почнеться, її наслідки обов’язково та швидко дійдуть і до України.

Крім того, на думку економічних оглядачів та експертів, 2019-й рік запам’ятається, як початок завершення найбільшого в історії монетарного експерименту, а також як рік, з якого почалася глобальна рецесія в умовах найнижчих номінальних і реальних процентних ставок.

Глобальна рецесія, уповільнення  економіки Китаю і ЄС, прогнози рецесії США, торговельні війни, – усі ці фактори транслюють суперечливі сигнали щодо подальших перспектив. Насувається нова світова криза, яка за  наслідками може бути значно важчою за кризу 2008 року.

Джерело: UA.NEWS

Залишити відповідь